Skip to main content

Wymiana starych okien na nowe - sprawdź o czym musisz pamiętać

Jedną z ważniejszych inwestycji w nasz dom, jest wymiana starych okien na nowe, która przynosi wiele korzyści. Dzięki nowym oknom możemy oszczędzić na ogrzewaniu, poprawić bezpieczeństwo oraz zmienić wygląd domu na lepsze. W powszechnej modzie dbania o siebie powinniśmy również pamiętać, by troszczyć się o miejsce, w którym spędzamy znaczącą część swojego życia. 

OP Invest Okna Bochnia

Jakie korzyści przynosi wymiana okien?

Wymiana starych okien na nowe przynosi wiele korzyści, wśród nich:

  • Oszczędności na ogrzewaniu: Nowe okna lepiej izolują termicznie, dzięki czemu pozwalają na oszczędności na ogrzewaniu. Wymiana okien pozwala na zmniejszenie strat ciepła z budynku, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie.
  • Poprawa bezpieczeństwa: Nowe okna są trwalsze i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo mogą być wyposażone w zabezpieczenia antywłamaniowe, co zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców.
  • Poprawa estetyki budynku: Wymiana okien pozwala na zmianę wyglądu domu na lepsze. Nowe okna mogą być dostępne w różnych kolorach i stylach, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych preferencji.
  • Wpisanie się w trend ochrony środowiska: Wymiana okien na nowe, energooszczędne pozwala na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery, co jest zgodne z aktualnymi trendami ochrony środowiska.
  • Utrzymanie w dobrym stanie budynku: Wymiana okien pozwala na usunięcie starych, niezbyt szczelnych okien, które wymagają skrobania i malowania, co przyczynia się do utrzymania budynku w dobrym stanie

Wyróżniony Program „Czyste powietrze” Bochnia 2023 zachęca do modernizacji budynków, aby ograniczyć emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Proponuje on również dofinansowania wymiany okien, co idealnie sprawdzi się właśnie w zamianie starych egzemplarzy na nowe.

Jak prawidłowo zamontować nowe okna?

Zamontowanie nowych okien musi być poprzedzone pomiarami. To ważny etap, ponieważ udany montaż okien jest możliwy tylko wtedy, gdy są one odpowiednio mniejsze od otworów. Należy zapewnić luz/dylatację niezbędną do swobodnego odkształcania się okna w trakcie użytkowania oraz do wykonania podczas montażu prawidłowego połączenia okno-ściana.

W tak ważnej kwestii warto skorzystać z pomocy specjalistów, a nie działać na własną rękę, gdyż może to skutkować błędami w montażu, co przełoży się na funkcjonowanie budynku. Profesjonalna firma oknabochnia.pl  specjalizuje się w wymianie okien. Oferta tej firmy obejmuje szeroki wybór okien różnych typów i kolorów, a także profesjonalny montaż i serwis. Skorzystanie z usług firmy OP Invest to gwarancja z prawidłowego montażu i długiej trwałości nowych okien. Firma ta oferuje także pomoc w uzyskaniu dofinansowania na wymianę okien w ramach programu „Czyste powietrze”, co pozwala na zmniejszenie kosztów inwestycji. Dodatkowo oferuje także usługi remontowe takie jak: docieplanie, elewacje, dachy i inne. Skorzystanie z usług tej firmy oznacza, że cały proces wymiany okien zostanie przeprowadzony profesjonalnie i bezproblemowo.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Masz pytanie?

Chętnie na nie odpowiemy. Przejdź na stronę kontaktową i wybierz najwygodniesjszą dla siebie metodę kontaktu. Czekamy na Ciebie!