Skip to main content

Lacobel do kuchni — dlaczego warto go tam zamontować?

Piękna, a zarazem funkcjonalna kuchnia we własnym domu to marzenie wielu osób. Niezależnie od tego, jakiej wielkości jest jej wnętrze i czy kuchnia jest połączona z salonem, czy też stanowi osobne pomieszczenie, to właśnie tutaj domownicy spędzają mnóstwo czasu, przygotowując posiłki. Dlatego też kuchnia powinna być miejscem estetycznym, a zarazem przyjemnym. Jak ją urządzić, by spełniała te wymagania?

Rodzaje szkła lacobel

Czym jest szkło lacobel?

Kuchenne aranżacje coraz częściej opierają się na nowoczesnym rozwiązaniu, którym jest szkło lacobel. Takie szkło, zamieszczone nad blatem, wypiera powoli tradycyjnie wykorzystywane do tej pory środki, jak chociażby płytki. To rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, ale również efektowne. Posiada ono wiele zalet, dzięki którym przekonuje się do niego coraz więcej osób. Jak przeczytać można w artykule Lacobel - co to jest? Aranżacje, paleta kolorów i zastosowanie, szkło lacobel jest odporne na zabrudzenia, ale również łatwe, jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Charakteryzuje się także dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. To idealne rozwiązanie do każdej kuchni, niezależnie od jej metrażu.

Dlaczego warto zdecydować się na szkło lacobel?

Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy gładką, a zarazem lśniącą powierzchnię, stwarzającą wrażenie przestrzeni i lekkości. Szkło lacobel rozjaśnia wnętrze kuchni i powiększa je optycznie. Co więcej, wpisuje się ono idealnie w każdą aranżację, co sprawdza się zwłaszcza w kuchniach otwartych na salon. Często wybieraną opcją jest także szkło bezbarwne, ukazujące fakturę ściany. Wiele osób wybiera jednak szkło z nadrukiem, pełniące również funkcje estetyczne. Samo szkło dostępne jest w wielu kolorach, dzięki czemu może ożywić wnętrze i uzupełnić aranżację, nadając jej nieco charakteru. Ci, którym zależy na eleganckim akcencie w kuchni, mogą zdecydować się na szkło czarne lub białe, które z pewnością nigdy nie wyjdzie z mody, stanowiąc nawiązanie do klasycznego piękna i tradycyjnej estetyki.

Szkło lacobel w kuchni

Na jaki lacobel się zdecydować?

Szkło lacobel może być zarówno przyklejane, jak i przykręcane do ściany. Jeśli zdecydujemy się na taflę bezbarwną, zdecydowanie lepszym pomysłem będzie przykręcenie jej do ściany, dzięki czemu na szkle nie będzie widoczny klej. Z kolei kolorowe szkło można z powodzeniem przykleić. Dzięki temu pomiędzy szkłem a ścianą nie pozostaną szczeliny, w których może osadzać się brud. Szkło klejone jest również znacznie bardziej odporne na ewentualne pęknięcia.

Jaka jest cena szkła lacobel?

Ceny szkła lacobel są mocno zróżnicowane. Koszt inwestycji zależy nie tylko od producenta, ale również od szkła, które zostało wykorzystane w trakcie produkcji. Pod uwagę będą tutaj brane również takie czynniki, jak grubość szkła, sposób wykończenia krawędzi i wybrany kolor. Z dodatkowym kosztem będą wiązać się również grafiki, umieszczane pod szkłem. Niezależnie od tego, na który wariant się zdecydujemy, warto powierzyć wykonanie specjalistom. Do cenionych na rynku fachowców zalicza się firma HouseKrup – Szkło z Grafiką, zajmująca się sprzedażą i montażem elementów szklanych na wymiar.

 

 

Masz pytanie?

Chętnie na nie odpowiemy. Przejdź na stronę kontaktową i wybierz najwygodniesjszą dla siebie metodę kontaktu. Czekamy na Ciebie!