Skip to main content

Ile kosztuje 1 metr deski tarasowej? Budowa tarasu - poradnik

Posiadanie własnego tarasu to bardzo duża wygoda. Dzięki temu rozwiązaniu można spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi na świeżym powietrzu, ciesząc się jednocześnie wysokiej jakości wypoczynkiem. Taras w razie potrzeby można zadaszyć lub zabudować, ale najpierw trzeba wykonać podłoże. Można to zrobić samodzielnie lub zlecić komuś takie zadanie.

Jak samodzielnie zbudować taras?

Ile kosztuje wykonanie tarasu?

Koszt wykonania tarasu zależy od wielu czynników. Kluczowymi kwestiami są wielkość tarasu oraz rodzaj materiału. Najpowszechniej wykorzystuje się deski tarasowe. Materiał ten cechuje się wysoką wytrzymałością i jest łatwo dostępny. Na rynku znaleźć można wiele różnego rodzaju desek, które różnią się od siebie wyglądem, pochodzeniem i ceną.

Do kosztu desek tarasowych należy doliczyć także bloczki fundamentowe, wkręty oraz podkładki. Jeśli chce się wykonywać wszystkie prace samodzielnie, można zaoszczędzić na kosztach robocizny dla fachowców. Budowa tarasu nie należy do zadań najtrudniejszych, szczególnie z wykorzystaniem desek. Wprawny fachowiec poradzi sobie z budową tarasu w ciągu jednego dnia, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby rozłożyć prace na kilka dni.

Z czego wykonać podłoże tarasu?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Chcąc wykonać taras szybko, samodzielnie i w miarę niedrogo warto zdecydować się na podłoże wykonane z drewna. Szeroki wybór desek tarasowych można znaleźć na https://www.koragil.pl/oferta/deski-tarasowe/ albo zainspirować się nimi. Wybrawszy odpowiednie deski, należy do nich dokupić wkręty, legary oraz bloczki. Warto pamiętać, żeby wkręty nie były ocynkowane, gdyż mogą później pozostawiać nieestetyczne ślady na drewnie.

Legary pod podłoże wykonuje się z drewna lub tworzywa sztucznego. Betonowe podpory, na których ustawione są legary, należy umieścić co jeden metr. Dzięki temu podłoże będzie stabilne i wytrzymałe. To praktyka stosowana często przez osoby, które zajmują się budowaniem tarasów zawodowo.

Z czego samemu zbudować taras?

Budowa tarasu – porady i wskazówki

Podczas budowy tarasu należy zaopatrzyć się w odpowiednie materiały i narzędzia. Warto odwiedzić sklep z drewnem KoraGil, w którym można kupić niezbędne deski tarasowe. Oprócz nich przydadzą się także narzędzia. Niezbędna będzie poziomica, dzięki której uda się ustalić, czy wszystkie elementy są równe w poziomie. To narzędzie, którego nie da się nadużyć podczas pracy nad własnym tarasem. Do pracy z wkrętami może przydać się nie tylko wkrętarka, ale też wiertarka, dzięki której uda się wykonać otwory w legarach. Warto wykonywać je w taki sposób, żeby deski nie pękły. Wymagana jest tutaj szczególna ostrożność.

Po zakończeniu budowy tarasu drewniane deski można pokryć impregnatem, lakierem lub olejem. Tak zabezpieczony taras jest w stanie wytrzymać przez długi czas. Zapewnia to komfortowe korzystanie z tarasu niezależnie od pory roku. Drewniane elementy podłoża należy konserwować przynajmniej raz rocznie. Przekłada się to na dłuższą żywotność tarasu i lepszy wygląd podłoża.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Masz pytanie?

Chętnie na nie odpowiemy. Przejdź na stronę kontaktową i wybierz najwygodniesjszą dla siebie metodę kontaktu. Czekamy na Ciebie!