Skip to main content

Czym jest lacobel? Charakterystyka i zastosowanie szklanych paneli

Lacobel to ozdobne szkło, zaprojektowane specjalnie po to, by nadawać klimat pomieszczeniom wewnątrz budynków. Tego typu rozwiązanie wprowadza cały szereg możliwości dla współczesnych aranżacji. Lustrzane odbicie i błyszcząca powierzchnia optycznie powiększają przestrzeń, a gra świateł w szkle zapewnia odpowiednie wrażenia estetyczne. Powstające na szkle Lacobel refleksy ożywiają wnętrze, nadając mu atrakcyjności i wyjątkowego charakteru.

Paleta kolorów szkła Lacobel

W podstawowej ofercie znaleźć można aż 14 odcieni, które określane są mianem Lacobel – REF. Dodatkowo na rynku dostępne jest również 15 kolorów, tworzących kolekcję Lacobel – RAL. Te 29 odcieni można swobodnie łączyć, co stwarza wyjątkowe możliwości i niczym nieograniczone źródło kreatywnych pomysłów.

Biały Lacobel

Kolor biały będzie najlepszym rozwiązaniem tam, gdzie elegancja łączy się z minimalizmem i zamiłowaniem do najnowszych aranżacji. Sprawdzi się w pomieszczeniach z nowoczesnym designem, nadając im lekkości i rozświetlając wnętrza. Jak wiadomo, biały kolor idealnie komponuje się z każdą inną barwą. Dlatego też wybór tego odcienia stwarza wiele możliwości aranżacyjnych i  jest źródłem ciekawych pomysłów w dekorowaniu współczesnych wnętrz.

Szary Lacobel

Kolor szary idealnie skomponuje się zarówno ze stonowanymi barwami, jak i z intensywnymi odcieniami. Dzięki bogatej palecie kolorystycznej, możliwe jest dobranie głębi szarości do wybranej aranżacji wnętrza. Uzupełni on więc zarówno klasyczny, jak i nowoczesny design i podkreśli charakter pomieszczenia.

Wytrzymałość szkła Lacobel

Szkło Lacobel nie tylko nadaje pomieszczeniom odpowiednich walorów estetycznych, ale jest również niezwykle trwałym rozwiązaniem. To materiał odporny na przebarwienia i uszkodzenia mechaniczne. Taki efekt możliwy jest dzięki zastosowaniu dodatkowej warstwy lakieru, która pełni rolę ochrony dla szklanej tafli. Co ważne, podczas produkcji szkła Lacobel wykorzystuje się wyłącznie farby przyjazne dla środowiska. To z pewnością docenią wszyscy ci, dla których ochrona przyrody jest istotnym aspektem codziennego funkcjonowania.

Codzienne użytkowanie tafli Lacobel

Szkło Lacobel jest bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Dlatego też idealnie sprawdza się w kuchni, gdzie tłuste plamy usunąć można już przy pomocy płynu do mycia naczyń. Jest ono również odporne na wysoką temperaturę, dochodzącą nawet do 120˚C w wersji podstawowej. Można je więc montować przy kuchniach i palnikach. Za brak odbarwień odpowiada natomiast wysoka odporność na szkodliwe oddziaływanie promieniowania UV.

Montaż i obróbka szkła Lacobel

Szkło Lacobel montuje się przy wykorzystaniu klejów silikonowych oraz dwustronnej taśmy. Jest to rozwiązanie łatwe, a zarazem bardzo trwałe. Należy zadbać jednak o to, by tylna powierzchnia szklanej tafli nie miała kontaktu z wodą. Szkło Lacobel, podobnie jak każdy inny materiał szklany, można szlifować, ciąć oraz wiercić. Wystarczą już specjalistyczne narzędzia, by uzyskać wymyślny kształt, nadając tym samym pomieszczeniom wyjątkowy klimat i nowoczesny charakter.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Masz pytanie?

Chętnie na nie odpowiemy. Przejdź na stronę kontaktową i wybierz najwygodniesjszą dla siebie metodę kontaktu. Czekamy na Ciebie!