Bezpieczny transport szkła w trakcie przeprowadzki — jak to zrobić?
Przeprowadzki bywają sporym wyzwaniem, szczególnie jeśli wymagają przewiezienia elementów delikatnych i podatnych na uszkodzenie. Do takich z pewnością należą wszelkie wyroby ze szkła. Jak je spakować i przetransportować, by nie uległy zniszczeniu? Wyjaśniamy!
Przewóz szkła — samodzielnie czy z pomocą profesjonalistów?
Warto pamiętać, że niekoniecznie musisz organizować przeprowadzkę na własną rękę. Coraz popularniejsze stają się bowiem usługi transportowe, które zdejmą z Ciebie odpowiedzialność za prawidłowe przygotowanie i przeprowadzenie całego procesu. Na stronie przeprowadzki Wrocław MKL znajdziesz ofertę firmy zajmującej się profesjonalnym i bezpiecznym transportem różnego rodzaju ładunków. Zlecisz jej także przewóz kruchych i delikatnych przedmiotów ze szkła.
Jak spakować szkło na czas transportu?
Jeśli zdecydujesz się na samodzielne pakowanie szklanych elementów, będziesz potrzebować niezbędnych materiałów pakunkowych. Pozwolą Ci one solidnie zabezpieczyć delikatne elementy. Pamiętaj, aby dobrać akcesoria do tego, co chcesz przewieźć — innej ochrony wymaga zastawa stołowa, a innej lustra, szyby czy szkło budowlane.
Warto się zaopatrzyć w:
- folię bąbelkową,
- folię stretch,
- kartonowe pudełka i przekładki,
- wypełniacze (typowo transportowe, czyli wykonane z gąbki lub styropianu, lub stare gazety)
- solidną taśmę klejącą, najlepiej z oznaczeniem “uwaga szkło”.
Oprócz tego z pewnością przydadzą Ci się ostre nożyczki, a także marker lub samoprzylepne etykiety do opisania zawartości poszczególnych pakunków.
Jak spakować szkło? Kilka ważnych zasad
Jeśli wszystkie niezbędne akcesoria masz już pod ręką, możesz rozpocząć pakowanie. Sprawdź, o czym musisz pamiętać, aby szklane elementy dotarły do miejsca docelowego bez uszkodzeń.
Szklane powierzchnie nie mogą się ze sobą stykać
Nie ma znaczenia, czy pakujesz filiżanki, klosze lamp, lustra czy szyby — poszczególne przedmioty zawsze muszą być od siebie oddzielone, np. za pomocą przekładek, folii bąbelkowej lub arkuszy kartonu.
Cięższe rzeczy powinny znaleźć się niżej niż lekkie
Najlepiej zapewnić osobne opakowanie dla każdego szklanego przedmiotu. Jeśli jest to niemożliwe, zadbaj o to, by ciężkie elementy ułożyć na dnie, a na nich umieścić te mniejsze i lżejsze.
Opakowanie musi być solidne
Szklane przedmioty wkładaj do wytrzymałych opakowań, np. wykonanych z grubego kartonu. Pamiętaj, że szkło jest stosunkowo ciężkie — dno pudełka musi wytrzymać spore obciążenie.
Przewóz obiektów o nietypowych gabarytach warto zlecić profesjonalistom
Z pakowaniem zastawy stołowej poradzi sobie niemal każdy. Jeśli natomiast planujesz przewieźć bardziej problematyczne obiekty, takie jak duże lustra, obrazy czy szklane tafle, nie warto ryzykować. Możesz powierzyć ich transport specjalistom, którzy zadbają o bezpieczeństwo podczas pakowania i przewożenia.
Każda przeprowadzka wymaga nieco wysiłku, niekiedy też powoduje sporo stresu — szczególnie gdy musisz przewieźć delikatne i kruche przedmioty. Jeśli jednak dobrze zaplanujesz cały proces i zadbasz o solidne zabezpieczenie szklanych elementów, przetransportujesz je na miejsce bez ryzyka uszkodzenia.
Autor wpisu:
Justyna, Architekt
Justyna, współtwórczyni strony Szklana Inspiracja, to doświadczona architektka wnętrz z Krakowa. Specjalizuje się w nowoczesnych aranżacjach, gdzie szkło odgrywa kluczową rolę. Na blogu dzieli się swoją pasją do minimalizmu i stylu industrialnego, inspirując do wykorzystywania szkła w wyjątkowy sposób. Dzięki jej wiedzy każde wnętrze może nabrać nowoczesnego, designerskiego charakteru.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najpopularniejsze wpisy:
-
Wymiana starych okien na nowe - sprawdź o czym musisz pamiętać
-
Czym jest lacobel? Charakterystyka i zastosowanie szklanych paneli
-
Lacobel do kuchni — dlaczego warto go tam zamontować?
-
Balustrady szklane - symbol nowoczesności, bezpieczeństwa i funkcjonalności
-
Dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz?
Najnowsze wpisy:
-
Trendy w wykończeniach wnętrz na 2025 rok
-
Dlaczego rodzaj okien ma znaczenie? Jakie ich parametry są najważniejsze?
-
Na jakiej wysokości powiesić lustro, aby zobaczyć się w całości?
-
Bezpieczny transport szkła w trakcie przeprowadzki — jak to zrobić?
-
Dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz?