Skip to main content

Balustrady szklane - symbol nowoczesności, bezpieczeństwa i funkcjonalności

Szkło na stałe wpisało się do nowoczesnych aranżacji, stając się swego rodzaju symbolem współczesnego designu. To rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale również i funkcjonalne. Z łatwością można go skomponować z każdym tworzywem, tworząc w ten sposób wyjątkowe aranżacje i ciekawe układy architektoniczne. Niezależnie od tego czy pozostałe elementy wykonane są z betonu, drewna, cegły czy kamienia, szkło nada wyjątkowe efekty kompozycji, nie zaburzając jej i nie psując estetyki całości. Nic dziwnego, że balustrady szklane pojawiają się już nie tylko w instytucjach, biurowcach czy w galeriach handlowych, ale również i w prywatnych domach. Pełnią tu z powodzeniem funkcję zabezpieczeń dla balkonów, tarasów i altan, ale również i dla schodów, znajdujących się wewnątrz budynku.

Projekty balustrad szklanych

Szklane balustrady pełnią nie tylko funkcję estetyczną i dekoracyjną, ale również i użytkową. Dlatego też bardzo ważny jest projekt, zawierający takie elementy, jak np. grubość szkła, odpowiednie pomiary i rozmieszczenie elementów mocujących całą konstrukcję. Niemniej istotne jest również dostosowanie balustrad do aranżacji wnętrz tak, by komponowały się one z otoczeniem, uzupełniając je w adekwatny sposób. Podejmując decyzję o balustradach szklanych, warto zaufać profesjonalistom, gdyż szkło jest trudnym materiałem montażowym, a stworzenie odpowiedniego projektu wymaga wiedzy i doświadczenia.

Dodatki do balustrad

Ostateczny efekt balustrad tworzą również drobne detale. Niezwykle ciekawym, a przez to często wybieranym przez klientów rozwiązaniem, jest połączenie szkła z metalem. Idealnie sprawdzi się ono w minimalistycznych wnętrzach, podkreślając charakter aranżacji. Ci, którzy wolą klasykę w najlepszym wykonaniu, zazwyczaj korzystają z połączeń szkła z drewnem, które ociepla wnętrze i nadaje mu odpowiedni klimat. Sam montaż balustrady wymaga precyzyjnych rozwiązań. Dlatego też stosuje się tutaj mocowania punktowe, z wykorzystaniem uchwytów bądź okuć, wykonanych ze stali szlachetnej.

Wyjątkowy charakter szkła

Nowoczesnym rozwiązaniem są balustrady samonośne. Są one wykonane ze szkła hartowanego, a ich cechą charakterystyczną jest brak pionowych elementów mocujących. Dzięki takiej obróbce szkło staje się wyjątkowo wytrzymałe. Dodatkowo posiada ono również kilka funkcji praktycznych. Jest chociażby odporne na zabrudzenia i łatwe w czyszczeniu. Sprawdza się więc idealnie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność

Klienci często pytają o bezpieczeństwo szklanych balustrad. Nic dziwnego, bo szkło postrzegane jest jako kruchy, a nawet nieco niebezpieczny surowiec. Jak się jednak okazuje, szklane balustrady doskonale spełniają swoją rolę ochronną, powiększając przy tym optycznie pomieszczenie i rozjaśniając wnętrze. Idealnie wpisują się one również w modernistyczne aranżacje, nadając pomieszczeniom nowoczesnego charakteru. Cechują się smukłością i lekkością, przy jednoczesnym solidnym wykończeniu i bezpieczeństwie użytkowania. Nic dziwnego, że popularność tego typu rozwiązań sukcesywnie wzrasta, a szklane balustrady pojawiają się nie tylko w obiektach użyteczności publicznej, ale również i w prywatnych domach.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Masz pytanie?

Chętnie na nie odpowiemy. Przejdź na stronę kontaktową i wybierz najwygodniesjszą dla siebie metodę kontaktu. Czekamy na Ciebie!